ΠΡΌΣΦΑΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΎΣΕΙΣ:

Οδηγός... επιβίωσης για το Μουντιάλ! (photos)

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για το μεγάλο ποδοσφαιρικό ραντεβού του καλοκαιριού στα γήπεδα της Βραζιλίας...

1ος ΟΜΙΛΟΣΒραζιλία
Κροατία
Μεξικό
Καμερούν
Το πρόγραμμα
12 Ιουνίου (23:00, Σάο Πάολο) Βραζιλία – Κροατία
13 Ιουνίου (19:00, Νατάλ) Μεξικό – Καμερούν
17 Ιουνίου (22:00, Φορταλέζα) Βραζιλία – Μεξικό
18 Ιουνίου (22:00, Μαναούς) Καμερούν – Κροατία
23 Ιουνίου (23:00, Μπραζίλια) Καμερούν – Βραζιλία
23 Ιουνίου (23:00, Ρεσίφε) Κροατία – Μεξικό
Τα γήπεδα
Σάο Πάολο
 
Νατάλ
 
Φορταλέζα
 
Μαναούς
Μπραζίλια
 
Ρεσίφε
 
2ος ΟΜΙΛΟΣΙσπανία
Ολλανδία
Χιλή
Αυστραλία
Το πρόγραμμα13 Ιουνίου (23:00, Σαλβαδόρ) Ισπανία – Ολλανδία
14 Ιουνίου (01:00, Κουιάμπα) Χιλή – Αυστραλία
18 Ιουνίου (19:00, Πόρτο Αλέγκρε) Αυστραλία - Ολλανδία
18 Ιουνίου (01:00, Ρίο ντε Τζανέιρο) Ισπανία – Χιλή
23 Ιουνίου (19:00, Κοριτίμπα) Αυστραλία – Ισπανία
23 Ιουνίου (19:00, Σάο Πάολο) Ολλανδία – Χιλή
Τα γήπεδα
Σαλβαδόρ
 
Κουιάμπα
 
Πόρτο Αλέγκρε
Ρίο ντε Τζανέιρο
 
Σάο Πάολο
 
3ος ΟΜΙΛΟΣΚολομβία
Ελλάδα
Ακτή Ελεφαντοστού
Ιαπωνία
Το πρόγραμμα
14 Ιουνίου (19:00, Μπέλο Οριζόντε) Κολομβία – Ελλάδα
14 Ιουνίου (01:00, Ρεσίφε) Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία
19 Ιουνίου (19:00, Μπραζίλια) Κολομβία – Ακτή Ελεφαντοστού
19 Ιουνίου (01:00, Νατάλ) Ιαπωνία – Ελλάδα
24 Ιουνίου (23:00, Κουιάμπα) Ιαπωνία – Κολομβία
24 Ιουνίου (23:00, Φορταλέζα) Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού
Τα γήπεδα
Νατάλ
 
Φορταλέζα
 
Μπραζίλια
 
Ρεσίφε
 
Κουιάμπα
 
Κοριτίμπα
 
Μπέλο Οριζόντε
 
4ος ΟΜΙΛΟΣΟυρουγουάη
Κόστα Ρίκα
Αγγλία
Ιταλία
Το πρόγραμμα
14 Ιουνίου (22:00, Φορταλέζα) Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα
14 Ιουνίου (04:00, Μαναούς) Αγγλία – Ιταλία
19 Ιουνίου (22:00, Σάο Πάολο) Ουρουγουάη – Αγγλία
20 Ιουνίου (19:00, Ρεσίφε) Ιταλία – Κόστα Ρίκα
24 Ιουνίου (19:00, Νατάλ) Ιταλία – Ουρουγουάη
24 Ιουνίου (19:00, Μπέλο Οριζόντε) Κόστα Ρίκα – Αγγλία
Τα γήπεδα 
Φορταλέζα
 
Σάο Πάολο
 
Νατάλ
 
Μαναούς
 
Ρεσίφε
 
Μπέλο Οριζόντε
 
5ος ΟΜΙΛΟΣΕλβετία
Εκουαδόρ
Γαλλία
Ονδούρα
Το πρόγραμμα
15 Ιουνίου (19:00, Μπραζίλια) Ελβετία – Εκουαδόρ
15 Ιουνίου (22:00, Πόρτο Αλέγκρε) Γαλλία – Ονδούρα
20 Ιουνίου (23:00, Σαλβαδόρ) Ελβετία – Γαλλία
20 Ιουνίου (01:00, Κοριτίμπα) Ονδούρα – Εκουαδόρ
25 Ιουνίου (23:00, Μαναούς) Ονδούρα – Ελβετία
25 Ιουνίου (23:00, Ρίο ντε Τζανέιρο) Εκουαδόρ – Γαλλία
Τα γήπεδα 
Μαναούς
 
Μπραζίλια
 
Σαλβαδόρ
 
Πόρτο Αλέγκρε
 
Ρίο ντε Τζανέιρο
 
Κοριτίμπα
 
6ος ΟΜΙΛΟΣΑργεντινή
Βοσνία
Ιράν
Νιγηρία
Το πρόγραμμα
15 Ιουνίου (01:00, Ρίο ντε Τζανέιρο) Αργεντινή – Βοσνία
16 Ιουνίου (22:00, Κοριτίμπα) Ιράν – Νιγηρία
21 Ιουνίου (19:00, Μπέλο Οριζόντε) Αργεντινή – Ιράν
21 Ιουνίου (01:00, Κουιάμπα) Νιγηρία – Βοσνία
25 Ιουνίου (19:00, Πόρτο Αλέγκρε) Νιγηρία – Αργεντινή
25 Ιουνίου (19:00, Σαλβαδόρ) Βοσνία – Ιράν
Τα γήπεδα 
Σαλβαδόρ
Κουιάμπα
Πόρτο Αλέγκρε
 
Ρίο ντε Τζανέιρο
 
Κοριτίμπα
 
Μπέλο Οριζόντε
 
7ος ΟΜΙΛΟΣΓερμανία
Πορτογαλία
Γκάνα
ΗΠΑ
Το πρόγραμμα
16 Ιουνίου (19:00, Σαλβαδόρ) Γερμανία – Πορτογαλία
16 Ιουνίου (01:00, Νατάλ) Γκάνα – ΗΠΑ
21 Ιουνίου (22:00, Φορταλέζα) Γερμανία – Γκάνα
22 Ιουνίου (22:00, Μαναούς) ΗΠΑ – Πορτογαλία
26 Ιουνίου (19:00, Ρεσίφε) ΗΠΑ – Γερμανία
26 Ιουνίου (19:00, Μπραζίλια) Πορτογαλία – Γκάνα
Τα γήπεδα
Νατάλ
 
Φορταλέζα
Μαναούς
 
Μπραζίλια
 
Ρεσίφε
 
Σαλβαδόρ
 
8ος ΟΜΙΛΟΣΒέλγιο
Αλγερία
Ρωσία
Κορέα
Το πρόγραμμα17 Ιουνίου (19:00, Μπέλο Οριζόντε) Βέλγιο – Αλγερία
17 Ιουνίου (01:00, Κουιάμπα) Ρωσία – Κορέα
22 Ιουνίου (19:00, Πόρτο Αλέγκρε) Κορέα – Αλγερία
22 Ιουνίου (01:00, Ρίο ντε Τζανέιρο) Βέλγιο – Ρωσία
26 Ιουνίου (23:00, Σάο Πάολο) Κορέα – Βέλγιο
27 Ιουνίου (23:00, Κοριτίμπα) Αλγερία – Ρωσία

Τα γήπεδα 
Σάο Πάολο
 
Κουιάμπα
 
Πόρτο Αλέγκρε
 
Ρίο ντε Τζανέιρο
 
Κοριτίμπα
 
Μπέλο Οριζόντε
 

Ο χάρτης της διοργάνωσης
Οι 32 ομάδες
http://www.pamesports.gr/
loading...
Share on Google Plus

Tromero nea

Αν βρήκατε το άρθρο ενδιαφέρον κάντε ένα SHARE να το δούνε και οι φίλοι σας! Σας ευχαριστούμε.
    Σχολιαστε στο Blogger
    Σχολιαστε στο Facebook

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Κάντε το σχόλιο σας,η άποψή σας είναι πολύ πολύτιμη για εμάς. Σας ευχαριστούμε.