ΠΡΌΣΦΑΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΎΣΕΙΣ:

Στο 1-1 έμεινε με την Χαποέλ Τελ Αβίβ η ΑΕΚ

aek-300x190
Δείγματα της δουλειάς του Τραϊανού Δέλλα από το πρώτο κιόλας φιλικό ματς έδωσε η ΑΕΚ. Παρότι δεν πήρε τη νίκη, 1-1 κόντρα στην Χάποελ Τελ Αβίβ, η Ένωση ήταν ορεξάτη στο πρώτο ημίχρονο ενώ έδειξε πως έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης στο δεύτερο.
Καλό πρόσωπο σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο από τους κιτρινόμαυρους. Οι παίκτες της Ένωσης ήταν σταθερά στην επίθεση –χάρη στην πίεσή τους- είχαν δοκάρι (Τζεμπούρ) και γκολ με τον Αραβίδη, ενώ η άμυνά τους δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου. Στο δεύτερο, η αλλαγή συστήματος από 4-2-3-1 σε 4-3-3 μπλόκαρε κάπως την ομάδα και οι Ισραηλινοί βρήκαν την ευκαιρία να απαντήσουν με τον Χίζα. Η ΑΕΚ έγινε και πάλι απειλητική στο φινάλε, όταν οι παίκτες του Δέλλα άρχισαν και πάλι να πιέζουν τους αντιπάλους τους στο μισό γήπεδο.

Πηγή: sport-fm.gr